5 najczęściej zadawanych pytań o systemie BDO

Pytania Przemysł i Środowisko

Loading

1. Czy KPO należy wydrukować i przechowywać ❓
 Pamiętaj, że nie masz obowiązku drukowania i archiwizacji wystawionych KPO. Dokumenty są przechowywane przez system #BDO, dodatkowo przez okres 5 lat podmiot ma dostęp do dokumentów np. niezbędnych w przypadku kontroli obejmującej dane za lata poprzednie.

2. Co w przypadku KPO zatwierdzonej z błędnymi danymi podmiotu transportującego ❓
Jeżeli KPO została zatwierdzona, wówczas nie ma już możliwości edycji ani usunięcia. Pozostaje tylko możliwość wystawienia nowej karty z właściwymi danymi podmiotu transportującego, następnie przekazanie jej do podmiotu przyjmującego. Kartę zatwierdzoną z błędnymi danymi transportującego nie należy wykorzystywać na potrzeby ewidencji. Edycji lub usunięcia KPO można dokonać wyłącznie kiedy KPO została zatwierdzona na etapie rozpoczęcia przekazywania, w tym momencie można kartę wycofać z obiegu i wystawić nową KPO.

3. Co w przypadku różnicy mas podmiotu przekazującego i przejmującego ❓
Jeżeli podmiot przejmujący odpad nie zgadza się z masą wskazaną na KPO, wówczas podmiot przejmujący dokonując przyjęcia karty, może dokonać zmiany tej masy na podstawie własnej wagi. Na karcie będą widniały dwie masy (podmiotu przekazującego oraz przejmującego). Różnice w masach wynikają z faktu, że urządzenia wagowe mają różną skalę mas oraz różną skalę ważenia.

4. Czy istnieje możliwość wystawienia KPO z datą wsteczną ❓
Pamiętaj, że w systemie BDO nie masz możliwości wystawiania KPO z datą wsteczną. KPO w formie elektronicznej musi być wystawiana i wprowadzana na bieżąco, w sposób ciągły. Przypominamy, że do 30 czerwca br. istnieje możliwość wystawiania KPO w formie papierowej. Jednak wszystkie karty wystawione w wersji papierowej do 31 lipca br. będą musiały być wprowadzone do systemu BDO.

5. Jaki okres jest przewidziany na rozpatrzenie wniosku aktualizacyjnego ❓
Zgodnie z procedurami wynikającymi z Kodeksu Postępowania Administracyjnego każdy organ, który dokonuje aktualizacji wniosku ma na to 30 dni. Jednak w związku z ogromną ilością wniosków, które wpływają do Urzędów Marszałkowskich czas oczekiwania może być wydłużony.  Pamiętaj! Jeśli wniosek złożony do Urzędu Marszałkowskiego nie został jeszcze rozpatrzony oraz nie został zaakceptowany (czyli postępowanie nie zakończyło się po stronie urzędu), wówczas  system nie umożliwi złożenia nowego wniosku aktualizacyjnego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dlaczego warto nam zaufać?

Doświadczenie

Szkolenia, tworzone przez zespół ekspertów-praktyków

Proces od A do Zet

Szkolenia pokazują cały proces przebiegu postępowania administracyjnego

Wzory, kalkulatory i instruktaże

Dajemy Ci gotowe narzędzia do pracy

Materiały dostępne 24/7

Dzięki formie online możesz korzystać z materiałów w dowolnym czasie

Prosty przekaz

Zrozumiały, klarowny sposób przekazywania wiedzy na skomplikowane tematy

Pomoc w zrozumieniu przepisów

Pomagamy zrozumieć podstawy prawne i podnosimy kompetencje

Studium przypadku

Przykłady z życia wzięte - od najczęściej spotykanych po innowacyjne, niecodzienne

Analiza orzeczeń

Szczegółowo analizujemy orzeczenia sądów i akty prawne, aby najlepiej przygotować Cię do opracowania dokumentacji

Materiały publikowane w Bazie wiedzy Akademii Przemysłu i Środowiska, nie stanowią porad prawnych lub innego profesjonalnego doradztwa. Prowadzący www.przemyslisrodowisko.pl dokładają wszelkich starań, aby informacje zamieszczone w Bazie wiedzy Akademii Przemysłu i Środowiska były prawdziwe i rzetelne, jednakże nie ponoszą odpowiedzialności za wykorzystanie informacji publikowanych w Bazie wiedzy, w szczególności za szkody lub straty poniesione przez kogokolwiek wskutek jakiegokolwiek wykorzystania treści umieszczonych w Bazie wiedzy.

Wszelkie materiały umieszczone w Bazie wiedzy podlegają ochronie na podstawie przepisów prawa autorskiego oraz innych przepisów dotyczących ochrony własności intelektualnej. Nie dopuszcza się, bez wyraźniej, pisemnej zgody Akademii Przemysłu i Środowiska, kopiowania, redystrybucji, rozpowszechniania, udostępniania oraz wykorzystywania w inny sposób całości lub części danych zawartych na stronie www.przemyslisrodowisko.pl i platformie szkoleniowej.