Dziesięć najczęściej zadawanych pytań w Urzędzie Marszałkowskim. ❓❓❓❓❓❓❓❓

Pytania Przemysł i Środowisko

Loading


1️⃣ Otrzymałem hasło z urzędu jednak nie zalogowałem się w ciągu 30 dni do rejestru BDO, co w takiej sytuacji❓

Hasła nie tracą ważności. Jeśli nie dokonałeś pierwszego logowania musisz wykorzystać hasło tymczasowe wydane przez Urząd Marszałkowski, gdy dokonałeś już pierwszego logowania w bazie musisz podać aktualne hasło do Rejestru-BDO.

2️⃣ Pomoc przy pierwszym logowaniu do BDO.

Zaloguj się przez serwis login.gov.pl. Po identyfikacji użytkownika przypisz konto do danego użytkownika używając numer składający się z 9ciu cyfr i hasło wydane przez urząd (w przypadku, gdy nie było zmienione). Gdy użytkownik przypisze się już do konta, będzie się logował już przez Węzeł Krajowy.

3️⃣ Mam problem po zalogowaniu się do Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej. Nie mogę powiązać podmiotu. Co zrobić w tym wypadku❓

Szczególnie należy zwrócić uwagę na małe i duże litery oraz 0, czy nie jest litera O, taka sama sytuacja z literą „L” i „i” (małe „l” jest podobne do dużego „I”). Wyczyść też historię przeglądarki i korzystaj z trybu incognito (prywatne okno przeglądarki). Zaleca się korzystać z nowszych przeglądarek internetowych, tj. Mozilla Firefox od wersji 69 wzwyż i Google Chrome od 77 i nowsze. Inne przeglądarki nie dają możliwości w pełni korzystać z Bazy BDO. W przypadku, gdy nadal nie będziesz mógł powiązać konta zgłoś się do urzędu marszałkowskiego, aby wygenerował nowe hasło dostępu.

4️⃣ Czy hasło wydane przez urząd oraz później zmienione wygasa po 30 dniach❓

Hasło wygenerowane przez Urząd Marszałkowski nie traci ważności po 30 dniach od dnia nadania hasła, tak samo jest w przypadku, gdy użytkownik zmienia hasło, nadal jest ważne po upływie 30 dni.

5️⃣ W jaki sposób loguje się użytkownik główny systemu BDO❓

Użytkownik główny loguje się za pomocą Profilu Zaufanego na stronie login.gov.p, nie ma możliwości logowania się przez login oraz hasło.

6️⃣ Zapomniałem hasła do systemu BDO i nie mogę powiązać konta podmiotu z użytkownikiem. Jak odzyskać hasło❓

Skontaktuj się z Urzędem Marszałkowskim, gdzie należy Twój podmiot, ponieważ to Marszałek Województwa prowadzi rejestr-BDO i tylko on generuje nowe hasła.

7️⃣ Jakie są wymagania techniczne przeglądarek dla systemu BDO❓

Mozilla Firefox od wersji 66 i wzwyż Google Chrome od wersji 77 i wzwyż

8️⃣ Mam najnowszą wersję przeglądarki, natomiast mam nadal problem z korzystania z systemu BDO. Co powinienem zrobić❓

Należy wyczyścić historię przeglądania:
• Google Chrome – skrótem klawiszowym Crtl+h, następnie opcja „Wyczyść dane przeglądania”
• Mozilla Firefox – skrótem klawiszowym Crtl+Shift+Del.
Gdy nie uda się nawet po wyczyszczeniu historii, wejdź przez tryb incognito:
• Google Chrome – skrótem klawiszowym Crtl+Shift+N
• Mozilla Firefox – skrótem klawiszowym Crtl+Shift+P

9️⃣ Jestem nowym użytkownikiem systemu. Wchodząc na stronę, które okno logowania jest dla mnie❓

*Gdy logujesz się po raz pierwszy MUSISZ użyć funkcji logowania przez Login.gov.pl, czyli Okno nr 1, w tym oknie loguje się również użytkownik główny oraz osoby, które chcą się połączyć ze swoim podmiotem. W przypadku, gdy nie jesteś zarejestrowany, to po zalogowaniu się przez Login.gov.pl będziesz mógł złożyć wniosek o wpis do Rejestru BDO.
*Użytkownik podrzędny, jemu dedykowane jest Okno nr 2, są to osoby, które uzyskały zaproszenie poprzez e-mail od użytkownika głównego.

? Zaczynam prowadzić działalność w nowym miejscu, jak dodać nowe miejsce w rejestrze BDO❓

W zaistniałej sytuacji podmiot może samodzielnie dodawać brakujące miejsca z poziomu konta użytkownika głównego.
W sytuacji, gdy podmiot rozpocznie działalność w nowym miejscu, ma automatycznie możliwość samodzielnego dodania brakujących miejsc z poziomu konta użytkownika głównego, wystawiania kart przekazania odpadów oraz kart przekazania odpadów komunalnych i prowadzenia ewidencji w tym miejscu. Podmiot musi złożyć wniosek aktualizacyjny do właściwego Urzędu Marszałkowskiego w terminie 30 dni od wystąpienia zmiany.

Źródło: bdo.mos.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dlaczego warto nam zaufać?

Doświadczenie

Szkolenia, tworzone przez zespół ekspertów-praktyków

Proces od A do Zet

Szkolenia pokazują cały proces przebiegu postępowania administracyjnego

Wzory, kalkulatory i instruktaże

Dajemy Ci gotowe narzędzia do pracy

Materiały dostępne 24/7

Dzięki formie online możesz korzystać z materiałów w dowolnym czasie

Prosty przekaz

Zrozumiały, klarowny sposób przekazywania wiedzy na skomplikowane tematy

Pomoc w zrozumieniu przepisów

Pomagamy zrozumieć podstawy prawne i podnosimy kompetencje

Studium przypadku

Przykłady z życia wzięte - od najczęściej spotykanych po innowacyjne, niecodzienne

Analiza orzeczeń

Szczegółowo analizujemy orzeczenia sądów i akty prawne, aby najlepiej przygotować Cię do opracowania dokumentacji

Materiały publikowane w Bazie wiedzy Akademii Przemysłu i Środowiska, nie stanowią porad prawnych lub innego profesjonalnego doradztwa. Prowadzący www.przemyslisrodowisko.pl dokładają wszelkich starań, aby informacje zamieszczone w Bazie wiedzy Akademii Przemysłu i Środowiska były prawdziwe i rzetelne, jednakże nie ponoszą odpowiedzialności za wykorzystanie informacji publikowanych w Bazie wiedzy, w szczególności za szkody lub straty poniesione przez kogokolwiek wskutek jakiegokolwiek wykorzystania treści umieszczonych w Bazie wiedzy.

Wszelkie materiały umieszczone w Bazie wiedzy podlegają ochronie na podstawie przepisów prawa autorskiego oraz innych przepisów dotyczących ochrony własności intelektualnej. Nie dopuszcza się, bez wyraźniej, pisemnej zgody Akademii Przemysłu i Środowiska, kopiowania, redystrybucji, rozpowszechniania, udostępniania oraz wykorzystywania w inny sposób całości lub części danych zawartych na stronie www.przemyslisrodowisko.pl i platformie szkoleniowej.