Przedłużenie terminów sprawozdawczości papierowej #BDO ❗️

Loading

 

???
14 stycznia odbyło się posiedzenie Komisji Środowiska, gdzie rozpatrywana była nowelizacja ustawy o odpadach oraz ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
???
Senacka komisja popiera zmiany, gdzie przyjmowana jest możliwość prowadzenia ewidencji odpadowej w formie papierowej do 30 czerwca 2020 r.
Nowela uchwalona przez Sejm pozwala przedsiębiorcom prowadzić ewidencję odpadów w dwóch formach: elektronicznej i papierowej, natomiast dokumenty muszą zostać wprowadzone do BDO najpóźniej do 31 lipca 2020 r.
???
Co prawda obowiązek rejestracji upłynął 24 lipca 2018 r., jednakże spore grono przedsiębiorców czekało do ostatniej chwili, czyli do 31 grudnia 2019 r., gdzie od 1 stycznia 2020 r. przedsiębiorcy wytwarzający odpady mają konieczność prowadzenia elektronicznej ewidencji odpadów pod nazwą „Bazy Danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami”.
⬇️⬇️⬇️
Urząd Marszałkowski w Poznaniu podaje, że w samym grudniu wpłynęło 30 tysięcy wniosków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dlaczego warto nam zaufać?

Doświadczenie

Szkolenia, tworzone przez zespół ekspertów-praktyków

Proces od A do Zet

Szkolenia pokazują cały proces przebiegu postępowania administracyjnego

Wzory, kalkulatory i instruktaże

Dajemy Ci gotowe narzędzia do pracy

Materiały dostępne 24/7

Dzięki formie online możesz korzystać z materiałów w dowolnym czasie

Prosty przekaz

Zrozumiały, klarowny sposób przekazywania wiedzy na skomplikowane tematy

Pomoc w zrozumieniu przepisów

Pomagamy zrozumieć podstawy prawne i podnosimy kompetencje

Studium przypadku

Przykłady z życia wzięte - od najczęściej spotykanych po innowacyjne, niecodzienne

Analiza orzeczeń

Szczegółowo analizujemy orzeczenia sądów i akty prawne, aby najlepiej przygotować Cię do opracowania dokumentacji

Materiały publikowane w Bazie wiedzy Akademii Przemysłu i Środowiska, nie stanowią porad prawnych lub innego profesjonalnego doradztwa. Prowadzący www.przemyslisrodowisko.pl dokładają wszelkich starań, aby informacje zamieszczone w Bazie wiedzy Akademii Przemysłu i Środowiska były prawdziwe i rzetelne, jednakże nie ponoszą odpowiedzialności za wykorzystanie informacji publikowanych w Bazie wiedzy, w szczególności za szkody lub straty poniesione przez kogokolwiek wskutek jakiegokolwiek wykorzystania treści umieszczonych w Bazie wiedzy.

Wszelkie materiały umieszczone w Bazie wiedzy podlegają ochronie na podstawie przepisów prawa autorskiego oraz innych przepisów dotyczących ochrony własności intelektualnej. Nie dopuszcza się, bez wyraźniej, pisemnej zgody Akademii Przemysłu i Środowiska, kopiowania, redystrybucji, rozpowszechniania, udostępniania oraz wykorzystywania w inny sposób całości lub części danych zawartych na stronie www.przemyslisrodowisko.pl i platformie szkoleniowej.