Urzędy Marszałkowskie sfokusowane na BDO

Zasady ogólne Kpa w postępowaniu prowadzonym przez organ opiniujący Przemysł i Środowisko

Loading

 

„Ministerstwo Klimatu, nie informując na czas przedsiębiorców o wymyślonych w zaciszu gabinetów przepisach, nie przeprowadzając szkoleń z wypełniania wniosku, zmieniając prawo „w locie” oraz udostępniając z 2-letnim opóźnieniem niedziałający prawidłowo system informatyczny, doprowadziło do kryzysu, z którego skutkami przedsiębiorcy i urzędy mogą się borykać jeszcze długie miesiące” – krótkie podsumowanie zaistniałej sytuacji w urzędach marszałkowskich w Polsce przez Mieczysława Struk, Marszałka Województwa Pomorskiego.

??Urzędnicy z województwa pomorskiego szacują, że do maja/czerwca może potrwać wprowadzanie do systemu, weryfikacja wniosków oraz przeprowadzenie postępowań wyjaśniających, ponieważ część jest źle wypełniona lub niekompletna.
?‍?Każdego dnia do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego napływało ok. 400 wniosków i liczba ta codziennie wzrastała. Podsumowano, że od 29 listopada do 12 grudnia 2019 r. do urzędu wpłynęło 4 tys. wniosków.
?‍?W ciągu dwóch ostatnich dni 2019 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego zgłosiło się prawie 2800 przedsiębiorców, by złożyć wniosek, kilkuset zrobiło to pocztą. Finalnie okazało się, że część z nich nie musiała takowego zgłoszenia dokonywać, bo jest wytwórcą typowych odpadów komunalnych.
?‍?Urząd Marszałkowski w Poznaniu podaje, że w samym grudniu wpłynęło 30 tysięcy wniosków. Punkt konsultacyjny znajduje się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, przy al. Niepodległości 34.

?Dodatkowe dni pracy oraz nowe infolinie ☎️ i konsultacje
?‍??‍?

??? Na skutek zwiększonej intensywności zadawania pytań przez przedsiębiorców dotyczących rejestracji do bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami, w grudniu 2019 r. uruchomione zostały dodatkowe dyżury pracowników w urzędach w Polsce, a także infolinie, które miały na celu usprawnić przedsiębiorcom poprawny wpis do #BDO lub odpowiedzieć na nurtujące pytania.

Źródło: portalkomunalny.pl/bdo-sparalizowalo-urzad-marszalkowski-3…/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dlaczego warto nam zaufać?

Doświadczenie

Szkolenia, tworzone przez zespół ekspertów-praktyków

Proces od A do Zet

Szkolenia pokazują cały proces przebiegu postępowania administracyjnego

Wzory, kalkulatory i instruktaże

Dajemy Ci gotowe narzędzia do pracy

Materiały dostępne 24/7

Dzięki formie online możesz korzystać z materiałów w dowolnym czasie

Prosty przekaz

Zrozumiały, klarowny sposób przekazywania wiedzy na skomplikowane tematy

Pomoc w zrozumieniu przepisów

Pomagamy zrozumieć podstawy prawne i podnosimy kompetencje

Studium przypadku

Przykłady z życia wzięte - od najczęściej spotykanych po innowacyjne, niecodzienne

Analiza orzeczeń

Szczegółowo analizujemy orzeczenia sądów i akty prawne, aby najlepiej przygotować Cię do opracowania dokumentacji

Materiały publikowane w Bazie wiedzy Akademii Przemysłu i Środowiska, nie stanowią porad prawnych lub innego profesjonalnego doradztwa. Prowadzący www.przemyslisrodowisko.pl dokładają wszelkich starań, aby informacje zamieszczone w Bazie wiedzy Akademii Przemysłu i Środowiska były prawdziwe i rzetelne, jednakże nie ponoszą odpowiedzialności za wykorzystanie informacji publikowanych w Bazie wiedzy, w szczególności za szkody lub straty poniesione przez kogokolwiek wskutek jakiegokolwiek wykorzystania treści umieszczonych w Bazie wiedzy.

Wszelkie materiały umieszczone w Bazie wiedzy podlegają ochronie na podstawie przepisów prawa autorskiego oraz innych przepisów dotyczących ochrony własności intelektualnej. Nie dopuszcza się, bez wyraźniej, pisemnej zgody Akademii Przemysłu i Środowiska, kopiowania, redystrybucji, rozpowszechniania, udostępniania oraz wykorzystywania w inny sposób całości lub części danych zawartych na stronie www.przemyslisrodowisko.pl i platformie szkoleniowej.