Jakie jest praktyczne zastosowanie nowego rozporządzenia ws. BDO ❓❓❓

Loading


Czy w praktyce oznacza, że jeszcze przez 6 miesięcy można korzystać tylko z ewidencji papierowej i od połowy roku wrócić do systemu elektronicznego ❓❓❓

?‍??‍? Ze względu na trwające prace nad nowelizacją i pojawiające się z tym tematem pytania:

Chcemy poinformować, iż Ustawodawca jedynie pragnie dopuścić możliwość prowadzania ewidencji w formie papierowej w szczególnych przypadkach, tzn. podczas awarii systemu, o czym użytkownicy zostaną poinformowani. Od 1.01.2020 r. obowiązuje elektroniczny rejestr, który należy aktualizować niezwłocznie po zakończeniu zaistniałej awarii, nie później niż 30 dni od ustąpienia awarii.

Podsumowując: w okresie od 1.01.2020 r. do 30.06.2020 r., są Państwo zobowiązani prowadzić elektroniczny rejestr, a jedynie w przypadku awarii systemu teleinformatycznego, w którym Baza danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami jest prowadzona, dopuszcza się sporządzanie dokumentów dotyczących ewidencji odpadów w formie papierowej lub elektronicznej poza Bazą danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami, przez okres trwania awarii.

Informacje o awarii systemu teleinformatycznego (w miarę możliwości technicznych) podawane będą w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na stronie internetowej rejestru.

Wszystkie papierowe karty przekazania odpadów, należy wprowadzić do rejestru elektronicznego najpóźniej do końca lipca 2020 r.

W przypadku zastosowania formy papierowej przekazujący odpady, sporządza kartę przekazania odpadów lub kartę przekazania odpadów komunalnych w odpowiedniej liczbie egzemplarzy dla każdego ogniwa systemu. Ważne – transportujący odpady jest obowiązany posiadać w trakcie trwającego transportu kartę przekazania odpadów lub jej kopię.

NIE MA MOŻLIWOŚCI:
?by przez pierwsze pół roku standardowo prowadzić równolegle ewidencję papierową i elektroniczną;
? by przez 6 miesięcy standardowo korzystać tylko z ewidencji papierowej, po czym od połowy roku obowiązkowo wrócić do systemu elektronicznego.

W załączeniu uzasadnienie 163 dotyczące zmiany ustawy.

Link do dokumentu, który trafił na biurko Prezydenta RP.

http://orka.sejm.gov.pl/opinie9…/nazwa/119_u/$file/119_u.pdf

UWAGA! Ustawa nie została jeszcze podpisana przez Prezydenta!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dlaczego warto nam zaufać?

Doświadczenie

Szkolenia, tworzone przez zespół ekspertów-praktyków

Proces od A do Zet

Szkolenia pokazują cały proces przebiegu postępowania administracyjnego

Wzory, kalkulatory i instruktaże

Dajemy Ci gotowe narzędzia do pracy

Materiały dostępne 24/7

Dzięki formie online możesz korzystać z materiałów w dowolnym czasie

Prosty przekaz

Zrozumiały, klarowny sposób przekazywania wiedzy na skomplikowane tematy

Pomoc w zrozumieniu przepisów

Pomagamy zrozumieć podstawy prawne i podnosimy kompetencje

Studium przypadku

Przykłady z życia wzięte - od najczęściej spotykanych po innowacyjne, niecodzienne

Analiza orzeczeń

Szczegółowo analizujemy orzeczenia sądów i akty prawne, aby najlepiej przygotować Cię do opracowania dokumentacji

Materiały publikowane w Bazie wiedzy Akademii Przemysłu i Środowiska, nie stanowią porad prawnych lub innego profesjonalnego doradztwa. Prowadzący www.przemyslisrodowisko.pl dokładają wszelkich starań, aby informacje zamieszczone w Bazie wiedzy Akademii Przemysłu i Środowiska były prawdziwe i rzetelne, jednakże nie ponoszą odpowiedzialności za wykorzystanie informacji publikowanych w Bazie wiedzy, w szczególności za szkody lub straty poniesione przez kogokolwiek wskutek jakiegokolwiek wykorzystania treści umieszczonych w Bazie wiedzy.

Wszelkie materiały umieszczone w Bazie wiedzy podlegają ochronie na podstawie przepisów prawa autorskiego oraz innych przepisów dotyczących ochrony własności intelektualnej. Nie dopuszcza się, bez wyraźniej, pisemnej zgody Akademii Przemysłu i Środowiska, kopiowania, redystrybucji, rozpowszechniania, udostępniania oraz wykorzystywania w inny sposób całości lub części danych zawartych na stronie www.przemyslisrodowisko.pl i platformie szkoleniowej.