Produkt uboczny

Transgraniczne przemieszczanie odpadów – ZAŁ VII – Jak ewidencjonować?

W kwestii transgranicznego przemieszczania odpadów nie ma konieczności wystawiania #KPO. Zgodnie z art. 69 ust. 1 ustawy o odpadach, przepisy tej ustawy obowiązują w Polsce.
Jednostka transportująca nie ma obowiązku posiadać w systemie #BDO wygenerowanego potwierdzenia wystawienia KPO.
Jednakże, przedsiębiorca, który posiada, przekazuje lub przejmuje odpady na terytorium Polski musi prowadzić ewidencję odpadów na ogólnych zasadach, czyli wypełniać kartę ewidencji odpadów (#KEO).

Wzór dokumentów potrzebnych przy transgranicznym przemieszczaniu odpadów znajduje się w załączniku do rozporządzenia nr 1013/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie przemieszczania odpadów – dokumenty te nie zmieniły się.

Źródło: bdo.gov.pl

Podziel się:

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *